Forskellige kurser på FOF Herning i maj og juni 2026

dato

FOF Herning inviterer til en række spændende kurser i maj og juni 2026. Med dygtige undervisere som Kirstine Ruby, Per Kring, Yuka Baggesen og John Andersen på holdene, er der noget for enhver smag. Alle kurser finder sted på Torvet 12-14, 7400 Herning, og er åbne for alle interesserede.

FOF Herning byder på en række kurser i maj og juni, der henvender sig til alle interesserede. Uanset om du er nybegynder eller har erfaring inden for emnet, er der mulighed for at lære noget nyt og spændende.

Kursus med Kirstine Ruby

Kirstine Ruby underviser på to hold, der finder sted mandag den 18. maj og torsdag den 21. maj, begge kl. 16:30. Disse kurser er åbne for alle, der ønsker at udvide deres horisont.

Kursus med Per Kring

Per Kring står for undervisningen på to andre hold. Det første hold finder sted mandag den 11. maj kl. 17:30, og det andet onsdag den 27. maj kl. 17:30. Begge kurser er designet til at være tilgængelige for alle.

Kursus med Yuka Baggesen

Yuka Baggesen vil undervise på et hold onsdag den 3. juni kl. 17:30. Dette kursus er ligeledes åbent for alle interesserede.

Kursus med John Andersen

Endelig vil John Andersen afholde et kursus tirsdag den 19. maj kl. 18:30. Her er alle velkomne til at deltage og lære noget nyt.

Praktisk Information
Sted: FOF Herning, Torvet 12-14, 7400 Herning
Entré: Ikke oplyst
Målgruppe: Alle



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut