Et liv med fodbold: Frank Arnesen & Søren Lerby i Herning

dato

Oplev en aften fyldt med fodboldhistorier og anekdoter, når to af Danmarks mest ikoniske fodboldspillere, Frank Arnesen og Søren Lerby, besøger MCH Herning Kongrescenter. Datoen er mandag den 31. marts 2025 kl. 19.00, og det bliver en aften, du ikke vil gå glip af.

Frank Arnesen og Søren Lerby har været centrale figurer i dansk fodboldhistorie, og nu har du chancen for at høre dem dele deres utrolige rejse fra teenagedrenge til stjerner i nogle af verdens største fodboldklubber. De var en del af det legendariske landshold fra 1980'erne, der satte Danmark på fodboldens verdenskort.

En aften med unikke anekdoter

Med deres smittende humør vil Arnesen og Lerby tage dig med bag kulisserne i fodboldens verden. De vil dele historier, der aldrig er blevet fortalt før, og give et unikt indblik i både de sportslige og økonomiske aspekter af fodboldens verden, dengang og nu.

Charmerende fortællinger og uventede historier

Fra hvorfor Frank Arnesen blev sammenlignet med Mick Jagger til Søren Lerbys karakteristiske valg om at spille uden benskinner, vil der være masser af overraskende og charmerende fortællinger. Gå ikke glip af chancen for at opleve disse to karismatiske personligheder, når de interviewes live af Flemming Toft.

Praktisk information
Dato: Mandag den 31. marts 2025
Tid: Kl. 19.00
Sted: MCH Herning Kongrescenter, Østergade 37, 7400 Herning
Entré: Entré
Målgruppe: Alle
Følg os på Facebook: www.facebook.com/MODTIL/



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut

Seneste på facebook